Węgiel

Jednym z fundamentów działalności Spółki jest prowadzona od 1995 r. hurtowa i detaliczna sprzedaż węgla kamiennego.

W dniu 28 listopada 2011r. "TOREC" Sp. z o.o. otrzymał Decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w Toruniu potwierdzającą przyjęcie powiadomienia o zamiarze rozpoczęcia działalności gospodarczej jako pośredniczący podmiot węglowy.
Do pobrania - Decyzja

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć węgle grube, średnie, oraz groszki do pieców ekologicznych (retortowych), a także miały węglowe wysokokaloryczne z niską zawartością siarki, pochodzące zarówno z polskich kopalń, jak i z importu.

Wśród naszych klientów jesteśmy głównie doceniani za jakość oferowanych towarów (popartą stosownymi certyfikatami), stabilność dostaw oraz konkurencyjne ceny. Wysokie standardy dostaw węgla są realizowane dzięki posiadanym zasobom umożliwiającym jego rozładunek, składowanie (w ilościach do ok. 400 tys. ton), procesowanie, załadunek i dystrybucję, a także poprzez dobór rzetelnych dostawców węgla (krajowych i zagranicznych).

Z uwagi na duże możliwości składowania utrzymujemy odpowiednie zapasy węgla, które gwarantują naszym klientom pewność dostaw i ograniczają wpływ koniunkturalnych wahań jego cen.
Obok sprzedaży hurtowej, prowadzimy także sprzedaż detaliczną wszystkich asortymentów węgla dla gospodarstw domowych. Polecamy groszki do pieców ekologicznych (retortowych) z podajnikiem (luzem lub pakowane).